, , , , ,

החופש לעבוד

יעל לב-רן, יועצת עסקית המתמחה בייעול זמן, משתפת בטיפים לשילוב קריירה עצמאית ועבודה מהבית גם כשהילדים בחופשת הקיץ

 

השילוב בין קריירה לגידול ילדים מצוי כבר שנים במשוואה לא פשוטה, הדרך לפיתרון מסתבכת עוד יותר כשמדובר בילדים בחופשה ובאמהות עצמאיות שעובדות מהבית. “התשובה טמונה בתכנון והרבה אורך רוח” אומרת יעל לב רן, יועצת עסקית העובדת עם נשים ומתמחה בייעול זמן ומשתפת בארבעה טיפים יעילים ופשוטים ליישום עבור האמהות העצמאיות שעובדות מהבית ורוצות לעבור את החופש בשלום וברווחה כלכלית וגם נפשית:

  1. תכנון: עצמאות עסקית דורשת תכנון מתמיד – על אחת כמה בחופש הגדול, כשהזמן שלך לא לרשותך בלבד, התכנון חיוני הרבה יותר. לכן, מומלץ לבנות לו”ז ברור שישלב את העבודה (הרצאות, פגישות, זמן מחשב) ואת אירועי החופש (טיול מתוכנן, יום כיף או סתם בוקר פנוי). את הלו”ז כדאי לתכנן כמה שיותר קדימה. תכנון נכון חשוב לך, לעסק וגם לילדים – מרגיע לדעת מה צפוי לנו בכל רגע ביום. לכן, יעל ממליצה לבנות בכל תחילת שבוע תכנון שבועי בו תדעי בכל יום מה בדיוק את צריכה להספיק. זכרי שתכנון נכון יכול להפוך את העבודה ליעילה יותר ולאפשר לך ליהנות מהספק טוב ומהנאות החופש הגדול גם יחד.
  1. ניהול זמן: לאחר שתכננת לו”ז חודשי ולו”ז שבועי, רשמי לך בכל יום עבודה (על דף, לא בראש) את כל המשימות שיש לך ואז, סמני בצבע אחד את המשימות שאת חייבת להספיק היום, בצבע אחר את המשימות שכדאי להספיק ואת המשימות שלא דחופות כלל. אחרי שהכל מסודר מול העיניים – התחילי לעבוד לפי הרשימה ולפי סדר הדחיפות. בצורה זו לא תמצאי את עצמך טובעת במשימות דחופות שלא סיימת משום שהיית עסוקה במשימות שיכולת לעשות גם מחר.
    *שימו לב – אנחנו לא מוחקות משימות שכבר ביצענו, אלא מסמנות אותן במרקר –תמיד כיף לראות את ההצלחות!

גם בחופש: חשוב לתכנן את הזמן ביעילות

 

  1. גמישות: אז אמנם תכננת, כתבת, צבעת ורשמת אבל… החיים דינאמיים וחייבים להשאיר מקום גם לגמישות. יעל ממליצה על יצירת גמישות מרבית בשעות העבודה. ” לבדוק איפה אפשר להזיז פגישות למועדים ביום בהם יותר קל לך להשיג סידור לילדים, לשבת לעבוד בשעות הערב אחרי שהם נרדמים ולמעשה ‘לשחק’ עם שעות העבודה כך שיתאימו למציאות של חופש. כל אחת יכולה למצוא לעצמה את הדרך לגמישות כך שהעבודה לא תיפגע למרות שאת לא עובדת במתכונת רגילה”.

 

 4. הגדרת ציפיות: רבות מהנשים שבחרו בקריירה עצמאית עשו זאת כדי להיות אמהות נוכחות יותר בבית וכחלק מכך           נכנסים גם החופשים. בחודש יולי עוד קיימת עבורנו אפשרות לבחירה בקייטנות כאלו ואחרות, אבל חודש אוגוסט מותיר       אותנו במרבית המקרים מחוסרות פתרונות. בהעדר פיתרון אחר, פשוט תנשמי עמוק. אחרי שנשמת, תביני ותפנימי –         החודש הלו”ז שלך הולך להשתנות! בכל זאת חופש, מטיילים, מבלים ונהנים מהאפשרות להעניק לילדים את זמן               האיכות שמגיע להם. אל תצפי מעצמך לתפוקה זהה לימים שבשגרה, אל תעמיסי על עצמך עבודה ואפילו הפחיתי מעט       מהעבודה במקומות שאפשר. נכון שהעול הכלכלי לא פשוט (במיוחד לאור העובדה שאת כל האטרקציות האלו צריך גם       לשלם איכשהו) אבל אם תצפי מעצמך לעבוד כרגיל ולהספיק הכל כרגיל, את גם לא תצליחי וגם תתאכזבי. לכן, חשוב         שתעשי עם עצמך תיאום ציפיות בהתאמה למציאות כדי להימנע, ככל הניתן, ממירוץ בלתי ריאלי אחרי הזמן.

זכרי, בין אם חלמת עליו או לא – החופש הגדול כבר כאן, אז במקום להילחם בו מומלץ לקבל אותו בהשלמה והבנה ולנסות ליהנות ממנו כמה שרק אפשר!

בהצלחה,

יעל לב-רן

יועצת עסקית, מתמחה בייעול זמן

052-5259759

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *